Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

W tym miejscu uzyskasz więcej informacji o zabiegu AMD.

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to choroba wzroku, która dotyka osób w starszym wieku i wyraźnie pogarsza jakość widzenia. Współcześnie wytrawni okuliści oferują pomoc w korekcji tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się środkiem umożliwiającym powrót do wcześniejszej sprawności.

Kto w głównej mierze choruje na starcze zwyrodnienie plamki żółtej?

Plamka żółta to element siatkówki oka charakteryzujący się największym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to dzięki niej widzimy wyraźnie. AMD jest dolegliwością, która przejawia się poprzez obniżenie się ostrości wzroku oraz deformację obrazu. Rozróżniamy postać suchą oraz mokrą tej schorzenia. Na zwyrodnienie plamki żółtej cierpią przede wszystkim osoby po 50. roku życia, natomiast zespół przyczyn schorzenia nie został w dalszym ciągu w pełni zidentyfikowany. Przypuszcza się jakkolwiek, że za AMD odpowiada szkodliwy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, otyłość bądź uzależnienie od tytoniu. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne, a także pozostałe schorzenia współistniejące, np. cukrzyca bądź hipertensja. Dzisiejsza medycyna wytworzyła na szczęście efektywne techniki leczące tę choroba. Leczenie AMD jest przeprowadzane z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Leczenie plamki żółtej – czy jest bezpieczne?

Laser nanosekundowy 2RT oddziałuje na starzejące się komórki oka i jednocześnie nie narusza receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia nie jest obarczony ryzykiem, dzięki czemu może być przeprowadzany u wielu grup chorych narażonych na uszkodzenie bądź całkowitą utratę wzroku. Metoda laserowa spowalnia trwające procesy zwyrodnieniowe oraz stymuluje komórki do odtwarzania się. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne dla chorego. Zanim lekarz przystąpi do zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo, a sam zabieg 2RT trwa zaledwie kilka minut.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]