Korekcja wzroku – bezpieczne, nowoczesne zabiegi

Więcej na temat centrum oka na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok gwarantuje pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i częstokroć groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny i nieinwazyjny

Do niedawna korekta wzroku sprowadzała się do zakładania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie dalekowzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, jak również wielu innych chorób. Ogromnie popularna jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent błyskawicznie wraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, wybierze właściwą procedurę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze urządzenia diagnostyczne, zatem mogą wykryć nawet najrzadsze choroby oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Ponadto specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem koniecznym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy, a także innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korygowanie wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie również z innymi przypadkami, takimi jak ciałami obcymi w oku czy usuwaniem kaszaków.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]