Jak działa aparat do magnetoterapii?

Na http://bit.ly/2NdxxH3 uzyskasz więcej szczegółów o magnetoterapia aparat.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia likwiduje również obrzęki, pomaga w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy też modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]