Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Skieruj się tu jeżeli interesujesz się laserową korekcją Kraków.

Praca w różnych zawodach, wygoda na co dzień czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to jedynie kilka z powodów, które popychają ludzi do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach nieprzerwanie rośnie, na co wpływ ma na pewno doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj niskie niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań wykazuje wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, bo są czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Laserowa korekta wzroku czyli kształtowanie rogówki

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się doskonałe rezultaty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można natomiast wyeliminować hyperopię. Obecnie najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie impulsy światła IR. Pozwala to na wykonanie dokładnego kształtowania, a jednocześnie zmniejsza ryzyko naruszenia innych elementów rogówki. Za rekomendacją tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia niemało czynników. Najistotniejsze to w szczególności dokładność, mała inwazyjność, efektywność, jak również niskie niebezpieczeństwo komplikacji. Warto wspomnieć też o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – są także przeciwwskazania

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, że w niektórych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim schorzenia oczu jak np. zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, karmienie piersią oraz ciążę, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]