Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Na skyshutters.pl/realizacje/ znajdziesz wizualizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Shutters, innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z domami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okna można wykorzystać również w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, gdyż to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Z tej przyczyny trzeba zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również komfortowy. Dowolność zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do pomieszczenia, co umożliwia m.in. pełne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji, lub jego przyjemne ściemnienie, kiedy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie proste czyszczenie

Opcja regulacji dostępu światła do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże także z innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie regulować temperaturę sypialni, która ma wszak niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice skuteczniej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich pielęgnacja jest niezmiernie łatwa i trwa wręcz kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]