poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczny kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Miejmy jednak na uwadze, by dobór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż zlecić zawodowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem rowery, narty czy SUPy. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]