sok z kiszonej kapusty, sok z kiszonych buraków

Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan ponownie powróciły do naszego menu. Do kapusty i buraków dołączają także nowe, dotychczas mniej popularne owoce oraz warzywa. Pisząc o zdrowotnych walorach żywności poddanej fermentacji nie można pominąć także napojów takich jak kombucza, maślanka albo różnego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w łatwy i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego ciała składniki niezbędne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Jakie witaminy kryje sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający masę substancji wpływających pozytywnie na nasze zdrowie. Najważniejszym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za proces fermentacji. Sok z buraków, ogórków bądź inny kwaszonek to także kopalnia witamin. Warta uwagi jest przede wszystkim duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na obecność witaminy K i E, witamin z grupy B, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Czemu powinno się spożywać sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na zawartość bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Na domiar tego liczne witaminy usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają walczyć z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. niestrawność lub wrzody dwunastnicy. Wzmagają one także apetyt i działają osłonowo w trakcie kuracji antybiotykami i wzmagają apetyt.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]