akcesoria do alkoholu

Robisz własne nalewki? Będą Ci potrzebne akcesoria do alkoholu

Samodzielna produkcja alkoholi, niegdyś niezwykle popularna, dziś wraca do łask. Do poszukiwań inspirują nas nie tylko względy finansowe (nalewki przyrządzane samodzielnie są znacznie tańsze niż te ze sklepu), ale również możliwość przygotowania trunków według naszych upodobań, pociąg do eksperymentowania i satysfakcja płynąca z picia swoich alkoholi. Większość osób samodzielnie przygotowujących domowe napoje wybiera cydr, piwo, wino lub nalewki, acz nie brakuje też amatorów domowego samogonu. Jednak bez względu na to, w których napojach się specjalizujemy, powinniśmy posiadać właściwe akcesoria.

Które akcesoria do alkoholu są najistotniejsze?

Produkcja alkoholu w domu byłaby niemożliwa bez akcesoriów i naczyń do prowadzenia fermentacji – specjalnych rurek, korków, pojemników czy balonów. Ponadto, do każdego typu trunku potrzebne są inne akcesoria – w przypadku piwa są to między innymi kotły i chłodnice, natomiast w przypadku wina – prasa do owoców. Do rozlewania alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak kapslownica lub korkownica. Na tym jednakże lista potrzebnych akcesoriów się nie zamyka, bo butelki z napojami trzeba stosownie oznaczyć.

Akcesoria do alkoholu – kapturki termokurczliwe oraz etykiety

Etykiety na bimber albo pozostałe domowe alkohole jesteśmy w stanie przygotować samodzielnie. Znacznie przyzwoiciej będą się jednakże prezentować butelki z chroniącymi korek kapturkami oraz ozdobnymi etykietami na wódkę, które bez obaw możemy wręczyć najbliższym jako prezent albo zaserwować podczas towarzyskich imprez. Szczególny rodzaj takich dodatków to etykiety weselne, które służą do ozdabiania nie tylko na własnych alkoholi, ale również tych kupionych w sklepie i podkreślić tym samym charakter imprezy.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]