Oryginalne części Citroen zamówisz szybko i łatwo online!

Potrzebujesz części Citroen? Zobacz tutaj.

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej samochody w kraju nad Wisłą są doceniane z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz przede wszystkim za dużą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C1, C2, C3, Jumper, C-Elysse, Xsara, Xantia, Nemo i Saxo. Oczywiście, podobnie jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne do Citroena – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności powinno się na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to najczęściej płyn hamulcowy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji oraz płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, wymagają również elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie łatwo i niedrogo zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne części można nabyć za pośrednictwem internetu.

France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]