Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Chcesz kupić okiennice wewnętrzne shutters? Wejdź na skyshutters.pl.

Planując aranżację pomieszczenia, rzadko przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Najczęściej wybiera się klasyczne rozwiązanie, to znaczy zasłony i firanki, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka okiennic ozdobnych shutters

Podstawową właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji mieszkańców. Producenci wykonują je z listw drewnianych, z płyt MDF, a także PCV. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się z reguły na oknach, niemniej jednak wspaniale sprawdzą się też na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z nas na pewno kina lub ekranu telewizora, bowiem te okiennice są niezwykle popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w Australii.

Plusy wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko pięknie się prezentują, ale mają także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować użycie promieni słonecznych: latem powstrzymywać kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie elegancki wygląd, a więc wpływają na podwyższenie wartości domu. Należy dodatkowo podkreślić, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez wykorzystania łańcuszków, co właściciele psotliwych zwierząt lub rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące łańcuszki, uznają zapewne za duży plus.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]