Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Zobacz, gdzie kupić shutters, wejdź na skyshutters.pl.

Projektując wystrój pomieszczenia, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej wybiera się szablonowe aranżacje, to znaczy firany oraz zasłony, które czasem łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Z czego produkowane są shuttersy

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt MDF. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, jednakże tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w naszych domach spotyka się nadal sporadycznie, ale większa część z nas zapewne widziała je w telewizji czy w kinie, gdyż te okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w RPA i w Australii.

Plusy wewnętrznych okiennic shutters

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale wyglądają, mają one również przydatne funkcje. Dzięki nim można regulować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące miesiące ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zatrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co sprawia, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader elegancki wygląd, przez co wpływają na zwiększenie wartości domu. Należy też zaznaczyć, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez stosowania łańcuszków, co posiadacze zwierząt czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące żyłki, uznają zapewne za duży plus.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]