Lampy solne i ich zdrowotne właściwości

Jeśli potrzebujesz lampy solnej naturalnej, skieruj się tutaj.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały kolosalną popularność. Trzeba przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym przytulną aurę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści lecznicze?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie wyłącznie ładne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie bądź problemy z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne mają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy twierdzą, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie atrakcyjne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło wigoru i dobrego nastroju.

Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]