kamera na kask

Kamera motocyklowa – rejestracja zdarzeń na drodze

Motocykliści, którzy przebywają długie trasy, nieraz nie są w stanie opowiedzieć znajomym nie korzystającym jednośladu, jakimi fenomenalnymi widokami można zachwycać się w trakcie jazdy. W tej sytuacji obraz uchwycony kamerą będzie wart więcej aniżeli słowa. Jednocześnie kamera motocyklowa to także pomocne akcesorium, którego nabycie winien przemyśleć każdy właściciel jednośladu.

Kamera na motor – zapis wypadków drogowych

Tak samo jak kierowcy samochodów, posiadacze jednośladów też dostrzegają zalety zapisu całości podróży motorem. W przypadku dojścia do jakiegoś wypadku drogowego – kolizji, zniszczenia pojazdu przez złą infrastrukturę drogową czy wypadnięcia z drogi, film uchwycony przez kamerę motocyklową może służyć jako materiał dowodowy szczególnie przydatnym dla ubezpieczyciela czy funkcjonariuszy drogówki. Zdarzenia na drodze trwają ledwie kilka sekund, w których górę biorą ekstremalne emocje i strach, co skutkuje tym, iż nieraz ich uczestnicy nie są w stanie wydobyć z pamięci kluczowych faktów. Powoduje to następnie trudność z bezspornym określeniem, kto tak naprawdę jest sprawcą wykroczenia, a kto poszkodowanym. Kamera motocyklowa jest natomiast czujnym obserwatorem, a zapisany przez nią film nierzadko już rozstrzygał sporne sprawy przed sądem.

Kamera sportowa na motor a może wideorejestrator

Większość osób uważa, że kamera sportowa i wideorejestrator to praktycznie to samo. Jednakże można wskazać istotne różnice między nimi. Kamerę sportową wyróżnia uniwersalność jej umocowania – można zaopatrzyć ją w uchwyty, z pomocą których montuje się ją bez problemu na kierownicy, kasku, a nawet owiewce. W kategorii kamer sportowych dostaniemy modele oferujące zapis filmów w wysokiej rozdzielczości (także w 4K), mające stabilizator obrazu czy obiektywy szerokokątne (nawet te z możliwością nagrywania sferycznego!), co powoduje, że są idealnym narzędziem do utrwalenia ciekawych filmów, którymi można pochwalić się w sieci bądź pokazać rodzinie. Natomiast wideorejestrator lepiej sprawdzi się jako przyrząd nagrywający przebieg jazdy pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory wyróżniają się większą jasnością obrazu, dzięki czemu lepiej widać nawet najdrobniejsze detale. Co więcej nierzadko aktywują się one wraz z uruchomieniem silnika, toteż zapisują jazdę od pierwszych jej sekund. Następnym atutem wideorejestratorów jest także to, że nagrywają obraz “w pętli” i w przypadku zapełnienia karty z pamięcią usuwają zawsze najstarsze dane. Dlatego w razie upadku nie ma powodu do obaw, że zdarzenie nie zostało zarejestrowane.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]