Jak wybrać dobre buty na motor?

Buty motocyklowe znajdziesz na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty na motocykl, podobnie jak i inne części odzieży dla kierowców jednośladów, świetnie się prezentują i na pewno wiele osób pragnie je mieć z powodu samego ich wyglądu. Jednak ich elementarnymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem i zagwarantowanie ochrony goleni i stopy podczas ewentualnego wypadku.

Czym cechują się rozmaite typy obuwia motocyklowego?

Nie tylko początkujący kierowcy, ale także osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na motorze, miewają kłopot z tym, jakie buty motocyklowe będą dla nich odpowiednie. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów dostaniemy kilka rodzajów butów. To przede wszystkim:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na drogach ekspresowych, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko wypadków i urazów jest znacznie większe. Buty na motocykl sportowy wyposażone są w odpowiednie usprawnienia minimalizujące niebezpieczeństwo złamania kości stopy bądź podudzia i przetarć skóry. To obuwie jest wysokie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać bez pojazdu.
2. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, nierzadko do połowy łydki i wykonane są z tworzyw ochraniających nogę przed wilgocią.
3. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające zaledwie do kostki, które są świetne na nie za, spokojną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie wypadku jest mniejsze, stąd też zapewnienie osłony stopie nie jest w nich kluczową cechą. Ich walorem jest z kolei niezwykły komfort, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie jedziemy na skuterze albo motorze.

Co mieć na uwadze kupując buty na motor?

Wybierając buty motocyklowe należy uprzednio określić, jakie mają mieć główne przeznaczenie – używanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się dotkliwymi złamaniami w razie wypadku, z kolei buty crossowe używane wyłącznie do przemieszczania się po mieście, będą może prezentowały się wyśmienicie, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Zadaniem obuwia na motor, tak jak każdego elementu ubrań dla motocyklisty, jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy oraz ochrona zdrowia kierowcy, z tej przyczyny jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest nadzwyczaj istotna. Kupujmy wobec tego buty na motor cenionych producentów. W razie wątpliwości należy zawsze zwrócić się o wskazówkę do bardziej doświadczonego kierowcy bądź zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym chcemy wykonać zakup obuwia.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]