Co warto wiedzieć o roboczej odzieży ochronnej?

Dowiedz się więcej o czepkach ochronnych na https://tinyurl.com/yfnjxf3h.

Zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa w czasie wytwarzania żywności wymaga, by pracownicy linii produkcyjnych posiadali odpowiednią odzież ochronną, która uniemożliwia przedostanie się kawałków ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z najistotniejszych elementów takiej ubiorów roboczych są maseczki i czepki, zakładane na głowy pracowników.

Osłony na twarz i włosy – czepki, czapki oraz kominiarki

Najważniejszym zadaniem produktów chroniących głowę pracowników, jest zapobieganie dostaniu się pojedynczych włosków do wytwarzanej żywności. Zarządcy linii przetwórczych zaopatrują swoich pracowników w rozmaite osłony na twarz i włosy. Nakrycia te wytwarzane są na ogół z polipropylenu, w skrócie PP, który cechuje się optymalną przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być szeroko używany w sektorze spożywczym, także do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego wytwarza się między innymi czepki ochronne typu clip oraz kominiarki zasłaniające większą część głowy. Te ostatnie występują również jako model z maseczką zasłaniającą usta i nos osoby. Polipropylen może być farbowany, dlatego kominiarki i czepki ochronne z niego wytwarzane, można zamówić w kilku kolorach, co zapewne zainteresuje właścicieli przedsiębiorstw, którzy dbają o spójność wizerunkową marki. Natomiast czapki ochronne (również te z daszkiem) produkowane są z bawełny i przędzy akrylowej.

Zabezpieczenie głowy to także osłona twarzy – maseczki jednorazowe

Maseczki tworzą dodatkową ochronę w procesie produkcji. Obniżają one ryzyko dostania się do artykułów spożywczych kropelek śliny. Maski osłaniające twarz to wyroby jednorazowego użytku. One także wykonane są z włókniny PP, która jest hipoalergiczna, niezwykle lekka i się nie pyli się. W zależności od wymogów, maseczki używane w sektorze spożywczym mogą być jedno-, dwu- albo trzywarstwowe. Dla mężczyzn posiadających brodę oraz wąsy dostępne są natomiast specjalne maski ochronne przykrywające całą żuchwę, które sięgają nad górną wargę.

Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]