Buty do jazdy konnej – jakie kupić?

Buty do jazdy konnej znajdziesz na http://tinyurl.com/ycr4e3t8.

Jazda konna w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. W rzeczy samej nie powinno to zadziwiać – szczególnie, jeśli dostrzega się liczne zalety tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, poprawienie kondycji, a także ćwiczenie właściwej postury. Ponadto ma pozytywny wpływ na psychikę: sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz likwiduje napięcie. Żeby jednak całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy odpowiednio dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona całej albo części nogi

Odróżnia się 2 podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Drugie sięgają nieco powyżej kostki – są więc wyraźnie krótsze. Oficerki to natomiast obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym dają osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednakże kupując je należy pamiętać o tym, żeby wyekwipować się również w osłonę na nogi – czapsy albo sztylpy.

Z jakich surowców są szyte buty jeździeckie?

W czasie wyboru butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wytworzone. W sklepach znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnych zamienników. Skóra jest zdecydowanie bardziej kosztowna, ale opłaca się na nią zdecydować ze względu na większą trwałość oraz umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Zalecane są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i po kilku dniach nabiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się trochę gorzej, natomiast jej niewygórowana cena jest dużą atutem.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]