Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Potrzebujesz bryczesów? Kliknij tu.

Jazda na koniu wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, ogromnych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale również odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu minimalizują ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i obcisłe, a zarazem nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak wybrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich należy upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wykonany z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych materiałów zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący także uda i łydki, lub kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny podczas jazdy. Istotne są również walory użytkowe – liczne kieszonki czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]