Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Dalsze informacje o aparatach do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do masażu uciskowego – na obrzęki i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są aparaty do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory rękaw uciska kończynę, pobudzając tak cyrkulację chłonki. Istnieje wiele powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To m.in. zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowe urządzenie do presoterapii

Dużo opcji wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tych aparatów. Dziś osoby cyklicznie korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za pomocą przenośnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg masażu. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, zatem bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne czy miażdżyca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]