Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Poznaj dalsze szczegóły o usługach druku 3D.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany w technologii PolyJet, FDM, SLS,SLA, i DMLS, może zamówić tę usługę przy założeniu, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy również bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D małych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo cienkich elementów, detali oraz wyrazistych krawędzi.

Wydruk 3D w technologii FDM – wielobarwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, a także opcja wykorzystywania materiałów w obszernej palecie barw. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda druku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki druku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia dokładność konturów oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]