Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Pragniesz poznać więcej szczegółów o wywozie mebli Kraków? Zajrzyj na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z różnych powodów nie chcemy się pozbyć. By nie zajmowały powierzchni domu, z reguły przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na poddasze. Szkopuł jednakże w tym, iż po kilku miesiącach również te schowki robią się na tyle ciasne, iż normalne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania gruntownych porządków, będących przesłanką do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy kupujemy zaniedbany dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z poddasza, mieszkania i piwnicy.

Zleć odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Śmieci takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, sprzęt AGD i RTV, fragmenty ram okien czy stare meble nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli musimy je wyrzucić, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się przeważnie co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci znacznych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o legalny recykling jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery często świadczą też profesjonalną asystę przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – nie tylko spalenie

Jeśli stare meble będą przetransportowane do PSZOK-u albo podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie zostaną spopielone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich wedle surowca, z którego zostały wykonane, mogą zostać znów przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części są one wykonane, polega z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do produkcji nowych garderób, łóżek bądź regałów.

MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]