Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Zajrzyj w to miejsce jeżeli chcesz skorzystać z usług biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistęksięgowego na etat, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią odpowiednio pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Plusy korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy specjalistom, otrzymamy gwarancję, że ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Należy także napomknąć o swobodzie, jaką dają takie usługi. Obecnie nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się wyłącznie jego cennikiem – dziwnie niskie koszty obsługi zazwyczaj zwiastują jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci mają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]