Mikropigmentacja brody – czym jest zabieg uzupełniania zarostu?

Mikropigmentacja brody. Uzyskaj więcej szczegółów.

Zarost od zawsze był wyznacznikiem męskości, a jego stan sporo mówi o jego właścicielu. Posiadanie bujnego zarostu znowu jest popularne po licznych latach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako wzorca estetycznego u płci męskiej. To powoduje, że dla wielu osób brak brody może być przyczyną głębokich kompleksów. Można spróbować je zwalczyć między innymi dzięki zabiegowi pigmentacji brody.

Dieta, niski poziom testosteronu i nieumiejętna pielęgnacja a gęstość zarostu

Podobnie jak wszystkie części ciała także skóra twarzy może wyłysieć. Broda silnie przerzedzona czy też z widocznymi plackowatymi punktami bez owłosienia wygląda mało estetycznie i może skutkować niską samooceną. Zazwyczaj rzadka zarost to jedynie pokłosie procesu osłabiania się włosów i spadku poziomu testosteronu, co jest normalnym skutkiem upływu lat. Jednak obniżenie się poziomu hormonów androgennych często następuje niespodziewanie też u panów w młodym wieku, co kończy się między innymi łysieniem podbródka. Gwałtowna utrata włosów to także nierzadko konsekwencja ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie kosmetyków lub akcesoriów. Na utrzymanie zarostu w dobrym stanie ogromny wpływ ma odżywianie, z tego powodu panowie powinni zadbać o dietę bogatą między innymi w cynk, magnez oraz wapń, jak również witaminę K2 oraz D, witaminy z grupy B. Stres też przeszkadza w wyhodowaniu bujnego zarostu – włosy wypadają same, a nierzadko są spontanicznie wyskubywane w nerwowym odruchu.

Uzupełnianie brody specjalnym barwnikiem – o mikropigmentacji

Całkowite zgolenie zarostu jest prostym sposobem na zamaskowanie problemów z jego zapuszczeniem. Jednak nie każdy czuje się przystojnie z gładką skórą twarzy lub chciałby móc nosić brodę, bowiem uważa, że to poprawia rysy twarzy i dodaje im charakteru. Można postawić na transplantacje włosów, jednak taki zabieg to najczęściej koszt sięgający nawet paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu, który polega na jego uzupełnieniu poprzez umieszczenie w najpłytszych warstwach skóry nieorganicznego pigmentu. “Wytatuowane” kropki z pigmentu imitują lekko wyrośnięte włosy, a dostrzeżenie elementów dodanych od naturalnego zarostu jest możliwe tylko po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie brody tuszuje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem plackowatym oraz całkowitym, pozwala optycznie zagęścić przerzedzoną brodę, jak również umożliwia modyfikację linii zarostu. Powinno się jednak pamiętać, że efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się średnio 12 miesięcy.

MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]