Jakimi problemami zębów zajmuje się chirurg dentystyczny?

Nie każde schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w razie uszkodzeń kości, dużych uszkodzeń uzębienia, potrzeby wstawienia implantów czy mostów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń lub nowotworów. Jakie metody bywają zatem wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, by leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów czy narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?

Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Dobrze zatem napisać parę zdań o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma również atmosfera w poradni oraz stosunek stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam o nim komentarze wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w sieci bądź w gronie przyjaciół.