Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

Sprawdź, jak zamówić catering świąteczny w Krakowie.

Boże Narodzenie to okres, który spędza się przede wszystkim w familijnym gronie, jednak obiady świąteczne odbywają się także w firmach. Nierzadko pracownicy firmy organizują je na własną rękę, przynosząc osobiście przyrządzone smakołyki, lecz w dużych zakładach pracy ten schemat działania często nie jest efektywny. Aby zatem pomóc sobie podczas przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno tych w małym gronie, jak i tych dużych, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Standardowe świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Oczywiście, na wigilijnym stole powinny pojawić się typowe świąteczne przysmaki. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupiący filet z karpia czy też pstrąga, jak również zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie również zupa rybna. Na talerzach nie powinno zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które przeważnie podawane są razem z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zakąsek na zimno, m.in. bez sałatki śledziowej bądź karpia po żydowsku. Powinno się także zadbać o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, kutię z miodem lub lekki sernik.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie powinno się zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy określić dzień spotkania oraz zestawić go z planem urlopów zespołu. Pozwala to precyzyjniej obliczyć prognozowaną liczbę gości imprezy, a tym samym pomoże zamówić trafną liczbę porcji. Warto omówić z załogą menu i razem zdecydować się na te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest także to, żeby mieć wiedzę czy któryś z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w wypiekach, albo są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, niemniej jednak nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]