złoto w sztabkach

Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Umieszczanie pieniędzy na lokacie bądź po prostu odkładanie ich na koncie bankowym nie jest już tak korzystne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i większe zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, że szukamy sposobów, które umożliwią naszym pieniądzom przynosić w przyszłości dodatkowy przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a głównie – złoto w sztabkach.

Czy sztabka złota to bezpieczna inwestycja?

Przede wszystkim wypada dobitnie podkreślić, że lokata finansów w sztabki złota to inwestycja na wiele lat. Złoto przeważnie opiera się silniejszym i słabszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna i gospodarcza często podwyższa jego wartość. Rzecz jasna można zauważyć wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres natychmiast daje się spostrzec, iż z czasem ona wzrasta. Co jest tego powodem? Od setek lat ilość tego metalu szlachetnego będąca w obiegu praktycznie się nie zmienia. Dawno temu był on walutą, w dzisiejszych czasach jest wykorzystywany w medycynie, elektronice czy przemyśle chemicznym, jak również – w dalszym ciągu na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu zastosowanego między innymi do produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe czy też piloty do telewizorów) jest częstokroć nieopłacalny, tym samym popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, że z biegiem lat ta tendencja się nie odwróci.

Złote sztabki – odlewane w różnych wagach

Słuchając o lokacie pieniędzy w złoto w sztabkach większość inwestorów z miejsca uzna, iż to nie dla nich, z powodu duży koszt. Jednak sztabki złota są produkowane w rozmaitych rozmiarach, wobec tego właściwie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 5 g. Te drobne sztabki są też perfekcyjne jako prezent. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający większe środki finansowe często kupują się na cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, jak również 1000 g. Należy jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można pociąć odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupujemy złoto po zdecydowanie niższej cenie. Toteż powinno się kupować złote sztabki o różnej wadze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na niewielkie sztabki.

ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]