Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie jak działa mass collect, skieruj się w to miejsce.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo dość proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest zarazem ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, a więc np. w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich branżach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, standardowy przelew lub przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie na wyeliminowanie potencjalnych błędów nieraz mających miejsce w trakcie tego procesu.

Bieżące kontrolowanie wpływających opłat – o zaletach mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi BNP Paribas i Bank Pekao) warto rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca obsługuje około setki faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym kontrolowanie na bieżąco przychodzących należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje wzrostem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]