Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, gotówkowy oraz samochodowy. Za sprawą konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z większymi kosztami kredytu lub niekorzystnymi dla klienta zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.