Kredyt bez historii kredytowej – co to jest?

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje olbrzymia liczba Polaków, którzy nie są w stanie zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki zwykle określają własne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty albo odmawiają ich udzielenia. Istnieją jednak ogólne zasady, określające kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już jakieś kredyty. Na szczególne problemy powinni być gotowi klienci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do tego grona zwłaszcza studiujący oraz kredytobiorcy, którzy pracują od kilku lat i osiągają niewielkie zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z tym, iż kredyt nie będzie im udzielony, muszą być pogodzeni również renciści. Naturalnie finansowania nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej restrykcyjne zasady i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się ubiegać o kredyt. Znakomitym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, ale wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planują ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, jakie podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.