Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

Przejrzyj internetowy kantor.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w najbliższym banku – te pierwsze nadal spotkać można supermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online to niższe spready

Działanie kantoru online jest jednakowo proste jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest głównie to, iż wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniego dnia. Drugim i niezmiernie istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez placówki bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory online oferują także kilka dodatkowych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) bądź w określonym przez klienta terminie.

Doceniasz niezależność w zarządzaniu funduszami? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób ceniących sobie komfort oraz dużą autonomię w dyspozycji kapitałem. Wykorzystują je też osoby spłacające pożyczki w obcej walucie oraz osoby zatrudnione lub studiujące za granicą. Lecz nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.