Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Dowiedz się, gdzie kupić podporę stropową, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są używane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią też drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz znakomitą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]