Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Szalunki Kraków zamówisz na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Przeważnie stosuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtenczas są one potrzebne do tego, aby należycie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się też podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia przygotowanie przelotów na okna, drzwi i bramy. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i gdzie inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Najstarszym typem szalunków jest struktura utworzona z mocnych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ czy też desek drewnianych, która po rozebraniu może zostać wykorzystana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większa część wykonawców oraz inwestorów stawia więc użycie szalunków wielokrotnego użytku – systemów przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki wykonuje się z metalu, sklejki lub drewna, jak również zestawiać 2 a nawet 3 surowce. Najczęściej jednakże wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę scalają łączniki, belki, narożniki i głowice ze stalowe lub aluminiowe.

Wynajęcie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Firmy na co dzień parające się pracami budowlanymi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku zespołów, które zwykle oferują odmienne usługi i inwestorów, którzy zamierzają zamierzających wznieść jeden obiekt. Zakup wszelkich modułów potrzebnych do wykonania szalunku byłby całkiem nieodpowiedzialny finansowo . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]