Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Sprawdź, gdzie kupić kontenery KP, wejdź na ekombud.pl.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy drzwi i okien, gruz, złom, a także zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

Do składowania ładunków o większych gabarytach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]