Garść informacji o dźwigarach budowlanych

Szukasz dźwigarów? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Szalunki to konstrukcje niezbędne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu, a także wykonanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki są także niezbędne przy budowie sklepień – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom sufit nie zapada się kilka minut po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z czego wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Skutkiem tego jego najważniejszą cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji oraz typ użytych w tym celu materiałów. Te powinny być pieczołowicie dobrane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na znaczne obciążenia. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak olcha, buk, sosna i topola. Niezwykle ważne jest też stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym wpływem wilgoci, spoiw i pozostałych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem piętrowych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich zakup i magazynowanie generuje jednakże pewne koszty. Natomiast przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie podejmują się zamówień tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, jak również innych elementów szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]