Do czego wykorzystuje się szalunki podczas budowy?

Potrzebujesz szalunków Kraków? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to chwilowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Przeważnie używa się ich podczas wylewania murów z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, by nadać im właściwy kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki stosuje się także podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przelotów na drzwi, okna oraz bramy. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak mogą znaleźć je inwestorzy.

Rodzaje szalunków

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja sporządzona z desek drewnianych czy też mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, którą można użytkować ponownie po rozmontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – wielu wykonawców i inwestorów stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki produkuje się ze sklejki, metalu bądź drewna, a także łączyć w sobie dwa lub trzy materiały. Zwykle jednakże stosuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję łączą łączniki, głowice ze aluminiowe lub stalowe, narożniki i belki.

Wypożyczenie szalunków – dla kogo?

Firmy na co dzień zajmujące się pracami murarskimi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów, którzy zamierzają planujących postawić jeden obiekt czy zespołów, które oferują odmienne usługi. Zakup wszelkich modułów koniecznych do złożenia szalunku byłby zupełnie nieopłacalny . Znacznie mądrzejszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]