Blachodachówka – łatwa do położenia i stosunkowo tania

Chcesz kupić blachodachówkę? Wejdź na www.regamet.pl.

Blachy na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę mocne.

Blachy na dach – charakterystyka oraz atuty

Blacha na dach wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one estetyczny wygląd nawet po latach od montażu. Żeby jednak cieszyć się tymi zaletami, blachodachówki rekomenduje się kupić w przetestowanych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o znacznym nachyleniu.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08