Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Udaj się na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, jeżeli szukasz fachowca, który poradzi sobie z wirusem na stronie internetowej.

WordPress okazał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron i sklepów internetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony malware, niezbędne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie infekcji z WordPressa?

Treści na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? Witryna wysyła wiadomości-śmieci? Na stronie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To raptem parę z możliwych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku wymagane jest błyskawiczne działanie, aby zidentyfikować powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerów warto zlecić ekspertom od tego rodzaju zadań, bowiem usuwanie wirusów z WordPressa na ogół wychodzi poza zakres wiedzy osób, które na co dzień zajmują się tylko projektowaniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie malware ze strony www – dokładne sprawdzenie baz danych i plików strony

Spece podejmujący się usuwania wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz motywów, a także pliki wp-config i htaccess. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo następnych infekcji. Jeśli długookresowa infekcja mogła spowodować włączenie strony do spisu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć też wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego typu rejestrów. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezwykle ważne, ponieważ usunięcie wszelkich następstw infekcji nie daje pewności, iż taki przypadek nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]