Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Szukasz pięknych miejsc w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego często z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o ciekawych atrakcjach i najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której szybko wyszukają zabytki i muzea, kempingi, motele i hotele, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi piękno małopolskiego folkloru, zamek na Wawelu czy regiony agroturystyczne.

Witryna o najciekawszych miejscach w Małopolsce nie zaniedbuje obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale też w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają popularne wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego