Aktualizacja WordPress – dlaczego jest ważna dla bezpieczeństwa strony

Dowiedz się więcej o opiece technicznej WordPress.

WordPress, opracowany głównie jako platforma blogowa, szybko stał się jednym z najczęściej stosowanych CMS-ów. Dzięki temu, iż bez problemu można przyswoić sobie zasady jego obsługi, a przy tym jest stosunkowo szybki, stosuje się go dzisiaj do projektowania sklepów internetowych oraz skomplikowanych stron. Jednak ten CMS może być źródłem nieprzyjemnych niespodzianek, dlatego istotną i konieczną usługą staje się opieka techniczna nad stroną na WordPressie.

Czemu zaleca się powierzyć utrzymanie WordPressa rzeczoznawcy?

Posiadanie strony www na najnowszej edycji CMS-a jest z pewnością podstawowym warunkiem jej bezpieczeństwa. Nierzadko jednakże przedsiębiorstwa po utworzeniu strony zapominają o okresowej instalacji kolejnych edycji CMS-a czy aktualizacji wykorzystywanych dodatków, przez co narażają stronę na zainfekowanie przez wirusymalware czy ataki hakerskie. Poza tym, pomimo iż WordPress jest niezwykle łatwym systemem zarządzania treścią, jego aktualizacja może wiązać się z niechcianymi problemami z właściwym działaniem strony czy sklepu. Wobec tego ważne jest, aby działanie to przeprowadzał zawsze ktoś zaznajomiony z WordPressem, a jeżeli nie mamy w firmie oddziału IT, powinno się zlecić aktualizowanie WordPressa zewnętrznemu rzeczoznawcy.

Aktualizacja WordPressa – usługa dla małych i dużych przedsiębiorstw i blogerów

Oferta aktualizacji WordPressa to usługa adresowana głównie do odbiorców biznesowych, zarówno większych jak i mniejszych podmiotów, którzy troszczą się o poprawne oraz nieustanne funkcjonowanie ich strony firmowej oraz zabezpieczenie jej baz danych i zasobów. Usługa ta pomocna jest też blogerom i freelancerom mającym prywatne strony www. W elementarnym oferowanym pakiecie znajduje się przeprowadzenie aktualizacji CMS-a, pomoc w przygotowaniu kopii zapasowych i likwidowanie skutków zawirusowania. W ofercie bardziej rozbudowanych pakietów dostępne są też różnego rodzaju monitoringi (między innymi zmian wtyczek, zmian zawartości i logowań użytkowników).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]