Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Co warto wiedzieć o Kilimandżaro wycieczka?

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja wielu globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Obieżyświatów zachęcają zwłaszcza możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, przepiękne krajobrazy, jak również znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza należyte przygotowanie się – ze względu na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym należy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się także zakupić leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]