Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Szukasz pełnej oferty trekkingów? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wypady mogą przybierać różne formy. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wymieniają 3 poziomy trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zwiększonej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz przynajmniej minimalnej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą sprawnością, znajomością specyfiki wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania w ciągu długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce amatorzy tego typu aktywności bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, dużą popularnością cieszą się Alpy, wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą zaś spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]