Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Oferta wyprawy w Himalaje w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was mamy.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływa na to wiele elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry są polem rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na początku warto zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Problemy powoduje także sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum lub Himalaje rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]