Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Szukasz pełnej oferty aktywnych wakacji dla singli? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na miłym lenistwie, a drudzy w każdy dzień urlopu starają się zrobić coś nowego, czego do te pory jeszcze nie doznali. Właśnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – wspaniała szansa, aby nabyć przydatne umiejętności

Aktywne wyprawy to rzetelnie przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które chciałyby poznać różne regiony świata i naszej ojczyzny od zupełnie innej strony. Plan takich wyjazdów jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwykły wczasowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego fotela na patio wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to też wspaniała sposobność, aby nabyć kolejne umiejętności, ponieważ nieraz łączy się ze instruktażami koniecznymi do opanowania reguł bezpiecznego zachowania się w danym obszarze. Na wycieczce w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują procedury survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w razie zejścia lawiny. Wypada również napomknąć, że taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających ufności i kooperacji między członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych – gdzie można się wybrać?

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to z reguły wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki w rozmaitych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez problemu poradzą sobie również w czasie wyprawy w Himalaje albo do Namibii.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]