Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Pełna oferta wyprawy w Alpy znajduje się tutaj.

Entuzjaści gór, którzy znają już na wskroś wszystkie marszruty w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, koniec końców zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Podstawowe informacje o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, który obejmuje swoim obszarem parę państw, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o których pokonaniu fantazjują wspinacze z całego globu, to np. Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo albo Eiger. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy łączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują krajowi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest sporo atrakcyjnych propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o różnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już umiejętność jazdy na nartach i mogą pochwalić się wystarczającą wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, którzy myślą w głównej mierze o części szkoleniowej, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu naukę podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowaną zaletą takich wypraw jest to, że odbywają się w niewielkich, zazwyczaj siedmioosobowych grupach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doznaniem, przynoszącym przyjemność z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]