Kompleksowy skład książek

Na www.pracowniaregister.pl dowiesz się, kto oferuje skład książek.

Kiedyś zajmował się tym zecer, obecnie jest przeprowadzany w środowisku wirtualnym. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, jednak wciąż wymaga dużej dokładności, znajomości wielu reguł oraz ogromnych zdolności. Na czym dokładne polega? Jakim osobom powierzyć takie zlecenia?

Programy do składu książek

W sieci dostępnych jest mnóstwo programów pozwalających na fachowy skład książek lub broszur. Szczególną popularnością cieszy się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta wielu specjalistów DTP. Nieco mniej chętnie stosowany jest zaś QuarkXPress. Oba programy to rozwiązania płatne, jednak dostępna jest też bezpłatna opcja – Scribus.

ABC składu książek

Skład książek powinien uczynić treść możliwie najbardziej przejrzystą – nieodpowiednio złożony tekst szybko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go w całości. Istotne są również względy wizualne – książka musi odpowiednio się prezentować. Bardzo ważne jest oprócz tego to, jak tekst współgra z inną zawartością strony – obrazami czy ozdobnikami.

Kogo interesuje skład książek

Po podobne usługi często sięgają redakcje prasy i innych publikacji – zwłaszcza, jeśli są to nieduże przedsiębiorstwa i nie zatrudniają swoich DTP-owców. Znaczenie składu książek zwiększa się też z uwagi na zainteresowanie self-publishingiem.

Jakim fachowcom powierzyć skład książek?

Najlepszym wyjściem będzie powierzenie tego agencji reklamowej – takie przedsiębiorstwa używają sprawdzonych aplikacji, przez co otrzymujemy pewność, że ostateczny rezultat w pełni nas zadowoli.

Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]