Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Wejdź tu, jeśli interesuje Cię korzystna oferta skitur.

Większa część osób wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam z reguły jedynie po to, by spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Intensywne, lecz ogromnie satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym odpoczynkiem w górskim domku i sporadycznym zjazdem z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich uroków podczas stosunkowo intensywnych, jednak niesłychanie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona jedynie dla doświadczonych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni tylko do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są idealne warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z tras będzie dopasowana do zdobytych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o poradę instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]