Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Więcej szczegółów o najlepszych trasach rowerowych w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy interesujące, znane oraz nieznane, lecz z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Śliczne, choć nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej kultowe i nieznane miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, ale jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny pejzaż – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Przyciągające miejsca w Małopolsce / Ładne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie jedynie amatorów, jednak też uznanych alpinistów i himalaistów.