szkoła rysunku, lekcje rysunku Kraków

Lekcje rysunku dla przyszłych studentów i pasjonatów

Rysowaniem można wyrazić siebie i zarobić na życie, niemniej jednak także osoby, które nie wiążą z nim swoich artystycznych planów, mogą czerpać z niego duże korzyści. Udowodniono wszak, iż nawet nieprofesjonalne rysowanie dobroczynnie oddziałuje na nasze emocje oraz stan psychiczny. Pomaga się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest również istotnym elementem wychowania. Wielorakie korzyści płynące z rysowania sprawiają, że wielu z nas postanawia podnieść swoje plastyczne kwalifikacje. Taką sposobność dają nam lekcje rysunku prowadzone przez profesjonalnych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono uczniów, do których kierowana jest oferta szkół rysunku, jest bardzo szerokie. Niektóre zajęcia opracowane są z myślą o dzieciach, dla których są okazją do rozwijania wyobraźni, umiejętności manualnych i wrażliwości. Mnóstwo osób rozpoczynających lekcje rysunku to licealiści przygotowujący się do egzaminów wstępnych na ASP – dotyczy to w szczególności takich miast jak Katowice, Łódź, Kraków czy Wrocław. Nie brakuje też kursów adresowanych do początkujących – tych, którzy po prostu uwielbiają rysować i chcieliby robić to jeszcze lepiej, w pełni wykorzystując swój potencjał.

Czego nauczymy się na lekcjach rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje dopasowane do potrzeb osób o przeróżnych zainteresowaniach artystycznych. Dużo czasu przeznacza się na rysunek – to zdecydowanie najpopularniejsza forma plastycznej aktywności. Zaledwie niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to rzecz jasna nie jedyne kursy, jakie można wybrać. Dobre szkoły prowadzą też lekcje rysunku architektonicznego i digital painting (czyli malarstwa cyfrowego).

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]