Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

Solidna porcja informacji o modelowaniu 3D. Zobacz koniecznie!

Świat grafiki nieprzerwanie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne techniki preferując tworzenie swoich prac wyłącznie cyfrowo. Komputery dają artystom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się w tej chwili wielkimi kosztami – można bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który przy tym jest w pełni darmowy.

Nauka obsługi Blender 3D we własnym zakresie bywa frustrująca

Obsługę każdej aplikacji można opanować samemu, lecz proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nierzadko bywa niezwykle frustrujący. Dlatego też zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie szczególnie pomocne dla tych, którzy dopiero odkrywają program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie łatwiej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez kursanta doradzając, które detale wymagają poprawy i podpowiadając ku temu odpowiednie drogi. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, aby odbywał się on w jak najmniej licznych grupach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poszukiwana w w branży projektowej i gier komputerowych

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie zdolnością poszukiwaną i cenioną w szczególności w branży gier komputerowych, filmowej i projektowej. Znajomość programu Blender 3D otwiera więc masę perspektyw zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można bez obaw dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży gier komputerowych i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników takich kursów to po prostu amatorzy i artyści, którzy pragną poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności lub spróbować nowych form ekspresji.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]