kurs zimowej turystyki wysokogórskiej

Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a w szczególności w miesiącach, gdy urlopowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w okolicy słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przeszkolenia porwały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Zatem pasjonatom wysokich gór pragnącym przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z orientacji w terenie, asekuracji i władania czekanem

Najlepszą drogą, by nabyć niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym kursie prowadzonym przez specjalistów z każdej z głównych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, używania czekanu, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które okazują się konieczne w przypadku najrozmaitszych nieszczęśliwych sytuacji. Szkolenie obejmuje też zasady właściwego działania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada olbrzymie doświadczenie jako realizator wypraw w pasma górskie całego świata. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niewielkich grupach, które z reguły nie przekraczają 5-6 osób. Dzięki temu zdobywanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni opanować najważniejszą wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]