Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Na warsztatqulinarny.pl znajdziesz aktualną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci lubią uczestniczyć w kuchni – podawać i wybierać składniki bądź przystrajać wypieki. Chciałabyś wykorzystać fascynację swojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci nie tylko zdobywają praktyczne umiejętności, ale , co bardzo ważne, kształtują swoją kreatywność i uczą się samodzielności. A po prostu wyśmienicie się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, nauka prostych przepisów oraz dobieranie oraz mieszanie ingredientów – całość sprawia, iż maluchy chętnie eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z zasadami, jakich należy przestrzegać w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach uczestniczą również rodzice, dlatego jest to świetna sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Warsztaty prowadzone są przez trzy godziny i odbywają się w Krakowie. W czasie kursu uczestnicy szykują danie główne oraz deser. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – ugotować pyszny makaron na słodko bądź słono, albo podjąć próbę upieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi składnikami pizzy. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują również wyborny deser – mus z polewą i kruchym ciastem. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to świetna metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych posiłków niesie dzieciom moc satysfakcji. Nawet bardzo niesforne dziecko będzie z zaangażowaniem przykładać się do dekorowania deseru lub przyrządzania znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]